Dt. Ozan CENGİZ DİŞ HEKİMİ

Erzincan Zirkonyum Porselen

Uzun yıllar boyunca; çatlak, çürük, kırık, şekil ve renk bozukluğu olan dişler için en yaygın kaplama yöntemi olarak Yaprak Porselen uygulaması kullanıyordu. Gelişen teknoloji ile yapılan çalışmalar daha estetik ve daha gerçekçi bir ürün ortaya koydu.

Zirkonyum dişler yalnızca doğal diş görüntüsü verdiği için değil aynı zamanda diş hassasiyetine de uygunluğu nedeniyle tercih edilebilirliği çokça yüksektir. İçeriğinde metal barındırmayan zirkonyum, daha güvenilir, daha uzun ömürlü ve daha doğal bir görünüm sunabilmektedir.

Zirkonyum tedavisinin uygulama kısmı da diğer kaplama yöntemleri ile benzer şekilde ilerliyor. Kaplama tedavilerinin değişken unsuru çoğunlukla kullanılan malzeme oluyor. Beyaz renkli, sıcağa karşı dayanıklı olan zirkonyum maddesi aynı zamanda metal alerjisi olanlar için de en iyi seçenektir.

  • Zirkonyum porselen öncesinde diş yüzeyinde düzeltmeler yapılır ve diş inceltilip küçültülür. Böylece kaplamayı tam olarak yerleştirmek kolaylaşır.
  • Diş yüzeyinde yapılan bu çalışmadan dolayı ortaya çıkan kalıntılar temizlenir.
  • Diş, kaplamaya hazır hale getirilir.
  • Her ağız ve diş yapısı birbirinden farklı olduğu için kişiye özel kalıp alınır.
  • Ölçüler alındıktan sonra laboratuvarda CAD/CAM teknolojisiyle üretilir.
  • Zirkonyum alt yapısının üstüne işlenen porselen üst yapı sonucu hastaya entegre edilmeye hazırlanmış olur.
  • Özel diş kaplama yapıştırıcıları aracılığıyla yapıştırılan kaplamalarda kalıcılık sağlanır.

Erzincan Zirkonyum porselen tedavisi ağrılı bir işlem değildir fakat yine de lokal anestezi uygulanır. İşlem bittikten sonraki bir hafta çok soğuk veya çok sıcak içecek tüketilmemelidir. Dişlere basınç uygulamaya sebep olacak besinlerden uzak kalmaya dikkat edilmelidir. Herhangi bir diş eti iltihabı vb. hastalığı olmayanlarda sorunsuz bir şekilde hayatına daha kaliteli dişler ve cesur gülümsemelerle devam edebilmek mümkün.

Erzincan Zirkonyum Porselen Fiyatları

Erzincan Zirkonyum Porselen Fiyatlarını öğrenmek için kliniğimiz telefonlarını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Dt. Ozan CENGİZ Dt. Ozan CENGİZ
Erzincan Diş Hekimi Dt. Ozan CENGİZ Diş Hekimi
Telefon: 0446 224 66 01
Erzincan Diş Hekimi Dt. Ozan CENGİZ Diş Hekimi
Telefon: 0446 224 66 01
İnternet sitemizde çerez kullanılmaktadır. Bilgi için Bize Ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.