Dt. Ozan CENGİZ DİŞ HEKİMİ

Erzincan Ortodonti Tedavileri

Erken yaşlarda genetik faktör tabanlı oluşan ya da ileriki yaşlarda meydana gelen diş bozuklukları çoğu insanın estetik açıdan rahatsız olduğu durumlar arasındadır. Dişlerin eğrilikleri hakkında başvurulan tedavi türü olarak ortodontik tedavi 9-14 yaşlarından itibaren uygulanabilmektedir. 7 yaşlarındaki her çocuğun ortodonti uzmanına görünmesi gerekir.

Yeni çıkan dişler ve dökülen süt dişler nedeniyle ağızda çarpık duran dişer için en doğru tedavi vakti erken yaşlardır. Bilakis erken yaşlarda yapılması, çocuklarda ileriki yaşlarda dişlerindeki şekil bozukluğundan kaynaklı özgüven eksikliğine karşı bile önlemdir. Güzel dişler, güzel gülüşler hem cesurca kahkaha atmanıza engel olmaz hem de sağlık durumunuzu iyi seviyeye taşır.

İleride ya da geride duran çene yapısı, iskelet bozuklukları ya da çene yapısındaki bozukluk ortodontik tedavi için yeterli sebeplerdendir. Bu problemlerin temelinde yatan sebeplere bebekken biberonu ya da emziği çok fazla kullanmak, uzun süre parmak emmek gibi davranışlar örnek olarak verilebilir. Hangi tedavi türünün seçileceğine uzman hekim, hastanın muayenesinde karar verir ve işlemler başlatılır.

Sabit Ortodontik Tedavi; en sık tercih edilen yöntemdir. Braketler, tüpler, bantlar, teller ve destekleyen diğer yardımcı parçalar ile uygulanır. Diş üzerine yerleştirilen ve içinden geçen parçalar yani braketler sayesinde dişlerin nizami bir şekilde durması sağlanır. Braketler metalden, seramikten, kompozitten ya da zirkonyumdan üretilmektedir.

Hareketli Aygıtlarla Ortodontik Tedavi; iki ayrı çeşit plak seçeneği vardır. Akrilik plaklar; genellikle çocuklarda koruyucu ve önleyici tedavilerde kullanılıp takılıp çıkarılabilirken, Şeffaf Plaklar; yetişkinlerde, teller olmaksızın üretilen dayanıklı kalıplarla uygulanır. Estetiklerdir fakat yemek yeme, diş fırçalama gibi durumlarda çıkarılması gerekir.

Tedavi süresi, ağız içindeki aparatlar nedeniyle rahatsız edici geçebilir. Bu nedenle diş tellerinden ziyade şeffaf plaklar daha kullanışlı olacaktır.

Erzincan Ortodonti Tedavileri Fiyatları

Erzincan Ortodonti Tedavileri Fiyatlarını öğrenmek için kliniğimiz telefonlarını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Dt. Ozan CENGİZ Dt. Ozan CENGİZ
Erzincan Diş Hekimi Dt. Ozan CENGİZ Diş Hekimi
Telefon: 0446 224 66 01
Erzincan Diş Hekimi Dt. Ozan CENGİZ Diş Hekimi
Telefon: 0446 224 66 01
İnternet sitemizde çerez kullanılmaktadır. Bilgi için Bize Ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.