Dt. Ozan CENGİZ DİŞ HEKİMİ

Erzincan Yaprak Porselen

Yeni çağın geniş yelpazeli çözüm yöntemleri cesur gülümsemeler için de devreye giriyor. Bu noktada yaprak porselen tedavisi ile daha beyaz diş görüntüsüne sahip olmak mümkün. Yaprak porselen tedavisi anlaşılacağı üzere porselenden üretilen ve orijinal dişi çekmeksizin direkt olarak üzerine uygulanan kaplamayla gerçekleştirilir.

Yaprak porselenin üretiminde hastanın ağız ve diş yapısı baz alınır. En doğal sonucun yanı sıra, uzun süreli kullanıma uygun kalitede malzeme seçimi önemlidir. O nedenle dişlerin doğal görünümüne ve rengine uygunluğundan dolayı; en mükemmel sonuç ve en cesur pozlar için porselen kullanımı gayet tabiidir.

Her diş probleminde yaprak porselen tedavisine başvurulmaz. Fakat hangi durumlarda uygulanıyor ona bakalım:

  • Çatlak dişlerin rahatsız edici görüntüsünü yok etmek,
  • Ucu kırılan dişleri kaplayıp daha hoş bir gülüş elde edebilmek,
  • Dişlerdeki renk bozukluğundan kaynaklı olan sarı görüntüden kurtulmak,
  • Aralarında çok büyük açıklık olan dişleri daha düzgün bir görüntüye kavuşturmak,
  • Şekil bozukluğu olan dişlerin nizami durmasını sağlamak için vb. durumlarda yaprak porselen uygulanır.

Erzincan Yaprak porselen uygulaması öncesinde ilk olarak diş yüzeyinde derinlemesine bir temizlik yapılır. Ardından dişlerin durumuna göre diş yüzeyinde 0.5 milimetrelik bir aşındırma yapılır. Bazı durumlarda buna gerek duyulmazken bazı durumlarda da daha derin alınması gerekebilir. Son aşaması ise çok daha kolay olduğundan dolayı anestezi yapılmaksızın gerçekleştirilebilir. Dişlerin ölçüsü alındıktan sonra laboratuvarda buna uygun porselen üretilir. Bu süre birkaç gün içinde tamamlanır. Özel yapıştırıcı ile tek tek dişler kaplanır.

Sonrasında genellikle ağrı, sızı durumları yaşanmazken hastaların diş gıcırdatma ve sıkma gibi alışkanlığı varsa kendilerini kontrol etmesi önerilir. Gerekirse gece plakları veya botoks uygulanmasının faydasını göreceklerdir.

Erzincan Yaprak Porselen Fiyatları

Erzincan Yaprak Porselen Fiyatlarını öğrenmek için kliniğimiz telefonlarını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Dt. Ozan CENGİZ Dt. Ozan CENGİZ
Erzincan Diş Hekimi Dt. Ozan CENGİZ Diş Hekimi
Telefon: 0446 224 66 01
Erzincan Diş Hekimi Dt. Ozan CENGİZ Diş Hekimi
Telefon: 0446 224 66 01
İnternet sitemizde çerez kullanılmaktadır. Bilgi için Bize Ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.